Darmowa psychoterapia, leczenie uzależnień – finansowanie z EFS UE

Psychoterapia grupowa

Psychoterapia grupowa opiera się na założeniu, że problemy psychologiczne mają źródło w relacjach z innymi ludźmi i w tych relacjach się przejawiają. Dlatego indywidualne trudności są widoczne i odczuwalne również w grupie terapeutycznej, w relacjach z uczestnikami, z całą grupą i z prowadzącym psychoterapeutą. Daje unikalną szansę na zmianę swoich źródeł psychicznego cierpienia poprzez tworzenie, rozumienie i zmianę relacji z innymi osobami. Kierowana jest do osób doświadczających trudności osobistych o różnym przebiegu o obrazie wynikających z przeszłych doświadczeń. 

Terapia odbywa się w małych, około 10 osobowych grupach i realizowana jest w formie tzw. pracy na tle grupy. Metoda ta pozwala na efektywną pracę terapeutyczną niezależnie od problemów z jakimi borykają się pacjenci oraz zapewnia grupie stabilność i poczucie bezpieczeństwa. Grupa będzie ma charakter półotwarty, to znaczy: gdy jedni pacjenci będą kończyć terapię, inni dołączać będą do grupy. Przewidywany minimalny czas trwania terapii dla jednej osoby to około 6 miesięcy. Możliwe jest przedłużenie tego okresu. Sesja terapeutyczna trwa dwie godziny. Obecnie grupa zbiera się raz w tygodniu, w środę od 16.30 do 18.30. Grupę prowadzi mgr Jan Brzezicki.

Praca opiera się o zasady wzajemnego poszanowania i dyskrecji.

Aby zapisać się na psychoterapię grupową należy telefonicznie zapisać się na konsultacje.

Oferujemy też PSYCHOTERAPIĘ GRUPOWĄ DLA OSÓB WSPÓŁUZALEŻNIONYCH (między innymi osób identyfikujących się z syndromem Dorosłego Dziecka Alkoholika oraz Dorosłego Dziecka z Rodziny Dysfunkcyjnej) prowadzoną z wykorzystaniem psychodramy.